"OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY - NARODY, KTÓRE TRACĄ PAMIĘĆ TRACĄ ŻYCIE"

"OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY - NARODY, KTÓRE TRACĄ PAMIĘĆ TRACĄ ŻYCIE"

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Każda klasa zebrała pieniążki na ten cel. Dodatkowo dziewczyny z gimnazjum kwestowały w Rynku. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 988,71 zł. 
Szczególne podziękowania dla p. Elżbiety Kapołki  - wychowawczyni klasy II a  oraz dziewczyn, które kwestowały: Anity, Mai, Moniki, Kasi, Wiktorii.

Dzięki tej akcji dzieciaki ratują polskie dziedzictwo, które niszczeje poza granicami naszej ojczyzny. Oprócz porządkowania nekropolii uczniowie pomagają naszym Rodakom, żyjącym na obczyźnie, odnajdują chaty swoich dziadów i mogiły pradziadów, nawiązują przyjacielskie kontakty z ukraińskimi rówieśnikami, poznają ich kulturę i warunki życia, a ich opiekunowie są często inicjatorami podpisywanych umów partnerskich między ukraińskimi i polskimi gminami. Dla wszystkich uczestników jest to niezwykła i zapadająca w pamięć lekcja historii. (fr. ze strony http://www.studiowschod.org.pl/index.htm, z której można dowiedzieć się więcej na temat akcji).