Happening Patriotyczny

Dzisiaj (czwartek, 4 maja) społeczność Zespołu Szkół Publicznych im. "Tkaczy Chełmskich" postanowiła w nietypowy sposób uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zamiast tradycyjnego apelu uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w happeningu patriotycznym. Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka tygodni. Uczniowie  musieli  samodzielnie wykonać kotyliony i banery patriotyczne. Dodatkowo, chętne osoby przygotowywały  się do konkursu historycznego.

0 godzinie 10 rano "patriotyczny korowód" przemaszerował ulicami Chełmska. Obok pomnika Jana Nepomucena uczniowie odczytali fragmenty konstytucji oraz każda z klas zaprezentowała najpiękniejsze fragmenty utworów o Polsce.  Odbyły się dwa konkursy - plastyczny dla uczniów klas młodszych i przedszkolaków oraz historyczny - dla uczniów gimnazjum.  Bardzo miłym akcentem całego przedsięwzięcia było włączenie się mieszkańców Chełmska w happening patriotyczny.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do przypomnienia tego co było, bo historia to dziś, tylko cokolwiek dalej. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.